ETNOWIOSNOWISKO 2013

Festiwal Muzyki i Wiosny

7 kwietnia (niedziela) 2013 r

Wiosenni marzyciele! Wielbiciele muzyki prostej z przytupem wiejskim! Etnofile i tradycjonaliści! Niedzielni kwietniowi ukwieceni spacerowicze!

Nie może Was zabraknąć! To pierwszy trójmiejski festiwal, w którym budzimy świat i odczarowujemy zimę przy dźwiękach muzyki tradycyjnej! Wiosenne opowieści, muzyka etniczna w najlepszym wykonaniu trójmiejskich i warszawskich twórców ludowej muzycznej awangardy! Wszystko we wspaniałej scenerii Muzeum Etnograficznego w Oliwie!

ETNO – WIOSNOWISKO!
Festiwal Muzyki i Wiosny
koncerty warsztaty pokazy
7 kwietnia (niedziela) 2013 r.
Muzeum Etnograficzne
ul. Cystersów 19 Gdańsk Oliwa

10.30 – 12.00 warsztaty pieśni wiosennych: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus
12.00 PARADA WIOSENNA Park Oliwski Teatr Znak
12.30 – 15.00 KONCERTY: Katarzyna Enemuo, Laboratorium Pieśni, Sutari
Udział w warsztatach i koncertach bezpłatny, obowiązuje bilet wstępu do muzeum.

zapisy na warsztaty: laboratoriumpiesni@wp.pl
organizator: Akademickie Centrum Kultury UG Alternator, Muzeum Narodowe – Oddział Etnograficzny w Gdańsku, Laboratorium Pieśni

Szczegółowy program

Szczegółowy program

ETNO – WIOSNOWISKO!
Festiwal Muzyki i Wiosny
Zapraszamy na wspólne budzenie świata – czyli pierwszą odsłonę Festiwalu Etno – wiosnowisko ku czci wiosny i muzyki. Muzyka etniczna, tradycyjna – na surowo i we współczesnych aranżacjach. Wiosenne pieśni a capella i opowieści wschodzącej natury przy akompaniamencie instrumentów.
Program pierwszej edycji Festiwalu otwierają warsztaty pieśni wiosennych, które poprowadzą Alina Jurczyszyn – absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz Kamila Bigus – skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Zgłoszenia na adres:
laboratoriumpiesni@wp.pl
Warsztaty są bezpłatne.

O godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich na wiosenną paradę w Parku Oliwskim realizowaną przez Teatr Znak, po której rozpocznie się część koncertowa w Muzeum Etnograficznym. Otworzy ją Katarzyna Enemuo – (śpiewaczka związana z Teatrem Węgajty), wiosennymi, śpiewnymi opowieściami przy akompaniamencie lutni i akordeonu.
Następny punkt programu to koncert zespołu Laboratorium Pieśni, współorganizatora Festiwalu. Laboratorium Pieśni jest galerią trójmiejskich muzyków i pieśniarzy, którzy odwołując się do muzycznej tradycji ludowej (szczególnie romskiej i bałkańskiej), tworzą współczesne aranżacje, często dotykające oryginału zaledwie fragmentem melodii lub tekstem. Utwory w czasie prób przechodzą metamorfozę – ze świata przeszłości wychodzą ku współczesności – ale to tradycja jest inspiracją, iskrą, która żyje w każdej kompozycji. Występy leżą na pograniczu koncertu i performersu – niezwykle barwne, zagarniające widza, tworzące atmosferę współuczestnictwa, wciągające go w świat zapomnianej muzyki, która nagle staje się bliska, poruszająca, zadziwiająco aktualna. Zespół wystąpi w składzie: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Michał Zeltman, Michał Mantaj, Piotr Grudziel oraz Dawid Lipka.
W przerwie między koncertami posłuchać będzie można kameralnego pokazu pieśni tradycyjnych, w wykonaniu grup warsztatowych, m.in. grupy wywodzącej się z zespołu Poghanky w skłądzie: Beata Szalkowska, Joanna Gostkowska, Justyna Mazurkiewicz oraz członków Akademi Pieśni Tradycyjnej. Zwieńczeniem Festiwalu są goście z Warszawy – zespół Sutari – awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne. Grupę tworzą: Barbara Songin, Katarzyna Kapela, Zofia Barańska – wokalistki, instrumentalistki a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej. Projekt Sutari to fuzja ich rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych zarówno tych tradycyjnych jak i współczesnych. Sutari zdobyła II nagrodę oraz nagrodę publiczności – “Burzę Braw” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2012, I nagrodę oraz nagrodę publiczności na XXII Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe w 2012r. W ramach plebiscytu portalu etno.serpent.pl uznana została przez polskich dziennikarzy specjalizujących się w muzyce eno/folk/world za „NAJCIEKAWSZY NOWY ZESPÓŁ ROKU 2012″. Zwyciężczynie 10. edycji Bitwy Zespołów (Battle Of The Bans) organizowanej przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata – World Music Network.
Zapraszamy!
ساخت اپلیکیشن

سرور مجازی هلند