Koncerty pieśni tradycyjnych

11 kwietnia 2015 (sobota )

godzina: 13.30 

Muzeum Narodowe w Gdańsku: Oddział Etnografii ( Spichlerz Opacki )

Gdańsk Oliwa, ul.Cystersów 19

wstęp wolny*

(*obowiązuje bilet wstępu do muzeum)

wystąpią:

Grupa Śpiewacza Muzeum Etnograficzne

Akademia Laboratorium Pieśni

Laboratorium Pieśni

 

 

Grupa Śpiewacza Muzeum Etnograficzne

Grupa śpiewaczek i śpiewaków, w przedziale wiekowym 7 – 65 lat, która od trzech lat regularnie, z różnymi zmianami w składzie, spotyka się w soboty w Oddziale Etnograficznym w Gdańsku Oliwie, by wspólnie śpiewać pieśni tradycyjne.

Członkowie Grupy co roku rozpoczynają pracę jesienną porą, by razem przetrwać zimę, śpiewając pieśni o miłości, radościach i smutkach życia. Można ich posłuchać dwukrotnie w ciągu trwania spotkań: na Etnowiosnowisku w kwietniu oraz na wieńczącym pracę pokazie: na Noc Muzeów w maju.

Zapraszamy wszystkich chętnych – w każdej chwili można dołączyć do warsztatów!

 

Akademia Laboratorium Pieśni

Projekt adresowany do studentów różnych kierunków, w formie warsztatów pieśni tradycyjnych , regularnie prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim przez członkinie Laboratorium Pieśni: Alinę Jurczyszyn i Kamilę Bigus.

Spotkania Akademii skupiają się wokół poszukiwań i rozwoju zespołowego praktykowania muzyki i śpiewu ( praca z pieśniami tradycyjnymi, nauka śpiewu w wielogłosach ), fenomenu głosu, jego wzmocnieniu ( emisja, impostacja, trening oddechowy ), naturalnej muzyczności człowieka ( muzycznym odczuwaniu świata ), wzajemności, działań partnerskich i zespołowych.

Członkowie Akademii nastawieni są na długofalową pracę, obejmującą występy na corocznych pokazach na UG, jak również wyjazdy na Festiwale, koncerty, wyprawy terenowe w poszukiwaniu pieśni tradycyjnych oraz nagrywanie materiału pieśniarskiego i rejestrację na płycie.

Na tegorocznym Etnowiosnowisku, odbędzie się premiera płyty Akademii Laboratorium Pieśni, nagrywanej w 2014 roku w Radiu Gdańsk, dzięki mecenatowi Alternatora.

Więcej informacji o Akademii Laboratorium Pieśni: http://www.ack.ug.edu.pl/akademia-laboratorium-piesni/

 

Laboratorium Pieśni

Laboratorium Pieśni to powstały w 2013 roku trójmiejski zespół pieśniarek. Grupa śpiewa tradycyjnie, w wielogłosie pieśni: ukraińskie, bałkańskie i polskie, ale w repertuarze znajdują się także utwory gruzińskie, rosyjskie, skandynawskie, białoruskie, albańskie i wiele innych. Pieśni wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie skrzypiec, bębnów i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, przeszkadzajek, kalimby, dzwonków).

Zespół został laureatem festiwalu FAMA 2014, gdzie otrzymał NAGRODĘ TRYTON ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza dla NAJWIĘKSZEJ OSOBOWOŚCI FESTIWALU.

Laboratorium Pieśni poza koncertowaniem i udziałem w festiwalach realizuje badania terenowe w poszukiwaniu nowej-starej muzyki: wyprawa do Albanii – pieśni polifoniczne (2014), badania na Kaszubach – pieśni pogrzebowe (2013/2014), badania na Dolnym Śląsku – praktyki kolędnicze (zima 2013).

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. “Pory Roku” (2012), “Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014 ).

Więcej o zespole: www.laboratoriumpiesni.pl

https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni

 

سایت بازی انفجار خرید هاست سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار